Czytasz dzięki

Varroc dostanie 3 mln zł na Niemce

opublikowano: 04-02-2020, 22:00

Indyjski producent oświetlenia samochodowego, który na Lubelszczyźnie buduje zakład za 177 mln zł, otrzymał rządowy grant.

Ponad rok temu Varroc Engineering, indyjski producent oświetlenia do pojazdów, ogłosił, że zbuduje zakład w Niemcach pod Lublinem. Niedawno firma podpisała umowę z Ministerstwem Rozwoju — dostanie 3 mln zł grantu na budowę za 177,2 mln zł fabryki, w której zatrudni co najmniej 355 osób. Gros nakładów (134,6 mln zł) firma poniosła w ubiegłym roku, w tym wyda 13,8 mln zł, w przyszłym1,9 mln zł, a w 2022 r. 26,8 mln zł — wynika z harmonogramu zawartego w umowie.

Firma zatrudniła już 160 osób, do końca roku zwiększy zatrudnienie o 152, w 2021 o 40, a w 2022 r. o trzy osoby. Już w ubiegłym roku do kasy spółki trafiło 2,28 mln zł, w tym roku firma otrzyma niecałe 266 tys. zł, w przyszłym 34 tys. zł, a w 2022 r. nieco ponad 420 tys. zł. Projekt Varroc Engineering został oceniony przez międzyresortowy zespół ds. inwestycji na 30 pkt z 45 możliwych. Firma otrzymała m.in. punkty za lokalizację zakładu w Polsce wschodniej i planowany dalszy rozwój działalności badawczo-rozwojowej w centrum w Krakowie, które zaczęła budować przed fabryką.

Zajmuje się ono zewnętrznymi elementami oświetlenia pojazdów. Notowany na indyjskiej giełdzie Varroc wytwarza głównie podzespoły oświetlenia, mechanizmów napędowych, podzespołów elektrycznych i elektronicznych oraz elementów karoserii dla producentów samochodów osobowych. Zajmuje się też produkcją i dystrybucją podzespołów motocyklowych w Indiach. Założona w 1988 r. spółka ma 41 fabryk i 16 centrów inżynieryjnych w 14 krajach. Działalność B+R prowadzi m.in. w Indiach, Czechach, Chinach, USA, Meksyku, Niemczech, Włoszech, Rumunii i Polsce.

a0affcda-429f-11ea-b77f-2e728ce88125
Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane