Venessa wykona oświetlenie

Krzysztof Kluska
opublikowano: 06-04-2001, 00:00

Venessa wykona oświetlenie

PPHU Venessa wygrała przetarg na modernizację oświetlenia ul. Myśliwieckiej. Wartość kontraktu oszacowano na 700 tys. zł.

Warszawskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Venessa, specjalizujące się w montażu oświetlenia ulic oraz sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach, wygrało ogłoszony przez gminę Centrum przetarg na wykonanie oświetlenia ul. Myśliwieckiej. Prace realizowane na odcinku od ul. Jazdów do Szwoleżerów potrwają do końca kwietnia. Wartość zlecenia oszacowano na 700 tys. zł.

Idzie wiosna

Firma zamierza ubiegać się o kolejne zlecenia w przetargach organizowanych przez władze lokalne.

— Jesteśmy zainteresowani kontraktami na budowę instalacji sygnalizacji świetlnej na sześciu skrzyżowaniach w Warszawie oraz wykonanie iluminacji zabytkowych budynków w centrum stolicy. Zrealizowaliśmy już dwa zlecenia tego typu, oświetlając mosty Gdański i Śląsko-Dąbrowski — mówi Mieczysław Przychodny.

Kontrakt na oświetlenie 8 zabytkowych budynków w śródmieściu gmina Centrum zamierza podpisać już w maju 2001 r. W budżecie gminy zarezerwowano na tę inwestycję około 670 tys. zł. Oświetlone mają zostać najciekawsze zabytkowe budowle Warszawy, m.in. zamek Ujazdowski, pałac Kazimierzowski, kamieniczki obok Kolumny Zygmunta.

Zmówienia budżetowe

Przedstawiciele Venessy narzekają na kiepską sytuację firm branży oświetleniowej.

— Usługami tego typu zainteresowane są głównie gminy zarządzające ulicami i odpowiadające za ich oświetlenie. W przypadku zamówień publicznych i organizowanych w związku z nimi otwartych przetargów najistotniejszym kryterium przy podejmowaniu decyzji o wyborze firmy mającej realizować zlecenie jest proponowana cena — mówi dyrektor generalny w firmie PPHU Venessa.

Silna konkurencja przy ograniczonej ilości zleceń powoduje pogorszenie się ich rentowności. Jeśli osiąga ona poziom 8 proc., to jest to uznawane za bardzo dobry wynik.

Działające od 1987 r Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo- -Usługowe Venessa zajmuje się instalowaniem oświetlenia ulic oraz budową sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach. Obecnie działalność firmy koncentruje się na terenie gmin: Centrum, Ursynów i Wilanów gdzie obsługuje większość działających systemów sygnalizacji świetlnej (prawobrzeżną część miasta obsługuje największy konkurent Venessy – Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Energetycznych).

Firma zatrudnia 100 pracowników

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Venessa wykona oświetlenie