Venture capital przedstawi się młodym przedsiębiorcom

KFK ma 700 mln zł na inwestycje. By popularyzować finansowanie przez fundusze, ruszy z kampanią „Więcej niż kapitał”.

Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK) chce zachęcić przedsiębiorców, studentów, naukowców i innowatorów do finansowania dobrych pomysłów biznesowych w formule współpracy z funduszami venture capital, czyli instytucjami wspólnego inwestowania, wykorzystującymi prywatny kapitał. Dlatego rozpoczyna kampanię akwizycyjno-promocyjno-edukacyjną „Więcej niż kapitał”. Będzie promował fundusze — nie tylko te działające pod skrzydłami KFK.

— Młody przedsiębiorca ma wiele dylematów, skąd pozyskać pieniądze na rozwój biznesu lub wprowadzenie pomysłu na rynek. Bank raczej nie da mu pieniędzy, bo nie ma on ani zabezpieczeń, ani wpływów. Dotacja pozwoli na pozyskanie pieniędzy, ale niedoświadczonego przedsiębiorcę pozostawi samego sobie. Dlatego jesteśmy zdziwieni, że venture capital jest tak mało popularny wśród polskich firm, zwłaszcza że poza pieniędzmi dostają one również wsparcie mentorskie, dostęp do ekspertów — zastanawia się Daniel Kawoń, członek zarządu KFK.

W ramach akcji zaplanowano więc wiele prezentacji w mediach, również lokalnych, oraz cykl szkoleń i konferencji w 10 miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu, w Łodzi, Lublinie, Kielcach. KFK będzie przekonywać, że venture capital to korzystny sposób finansowania, zwłaszcza dla innowacyjnych i ryzykownych biznesów. A pieniądze na rynku są.

— Zgromadzony przez 17 funduszy podlegających KFK kapitał wynosi blisko 1 mld zł — 700 mln zł jest przewidzianych na inwestycje. 92 projekty zostały już zakontraktowane na 185 mln zł, z czego młodzi przedsiębiorcy pozyskali 134 mln zł — wylicza Daniel Kawoń.

Jako przykłady sukcesów inwestycyjnych funduszy KFK wskazuje: UXPin, NanoVelos, Enteye, Vivid Games, Audioteka, Sher.ly i Cloud Your Car.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Venture capital przedstawi się młodym przedsiębiorcom