Vienna Life chce aliansu z bankiem wirtualnym

Łukasz Świerżewski
opublikowano: 05-07-2001, 00:00

Vienna Life chce aliansu z bankiem wirtualnym

Towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life szuka partnera bankowego na polskim rynku. Prowadzone są też rozmowy z jednym z trzech banków internetowych, a jesienią mają ruszyć fundusze inwestycyjne towarzystwa. Do końca roku Vienna Life podwyższy kapitał z 29 mln do 43 mln zł.

Towarzystwo ubezpieczeń na życie Vienna Life, mimo że weszło na rynek zaledwie dziewięć miesięcy temu, ma ambicję bycia ubezpieczycielem uniwersalnym, trafiającym do wszystkich grup klientów.

— Koncentrujemy się obecnie na budowie sieci sprzedaży. Mamy już 10 oddziałów, a do przełomu 2001 i 2002 roku chcemy otworzyć 5-10 następnych. Potem będziemy tworzyć filie w mniejszych miastach — twierdzi Katarzyna Poremba, wiceprezes Vienna Life.

Równocześnie spółka prowadzi rekrutację agentów. Teraz ma ich 250, a docelowo maksymalnie 500.

— Stawiamy agentom wysokie wymagania. Oczekiwanym standardem jest sprzedaż co najmniej 4 polis miesięcznie, podczas gdy średnia rynkowa wynosi 1,1 — twierdzi Katarzyna Poremba.

Z życiowym towarzystwem współpracować ma również sieć 500 agentów siostrzanego majątkowego Herosa. Teraz trwa ich szkolenie i podpisywanie umów o współpracy.

Razem z bankiem

Chociaż agenci mają być głównym kanałem dystrybucji, Vienna Life chce również nawiązać współpracę z bankami.

— Trwają rozmowy z jednym z banków internetowych — twierdzi Katarzyna Poremba.

Przyszłym partnerem Vienna Life będzie więc jeden z trzech obecnych w Polsce banków wirtualnych (czyli nie posiadających oddziałów): mBank, Inteligo albo VW Bank Direct.

— Szukamy też strategicznego partnera bankowego, z którym moglibyśmy rozwijać nowatorskie formy bancassurance — dodaje wiceprezes towarzystwa.

Partnerem Vienna Life nie będzie jednak Bank Austria ani należący do tego ostatniego Powszechny Bank Kredytowy, choć to właśnie ta instytucja współpracuje w Austrii z Wiener Städtische, właścicielem towarzystwa. PBK ma już bowiem w swojej grupie inną spółkę życiową — Royal PBK oraz podpisał umowę o współpracy z grupą Ergo Hestia.

Sprzedaż rośnie

W ciągu dziewięciu miesięcy działalności Vienna Life podpisała 2425 polis, które przyniosły 3,2 mln zł urocznionego przypisu składki.

— W 2001 roku chcemy osiągnąć 10 mln zł obrotu, z czego powinno wpłynąć 5 mln zł przypisu składki — mówi Katarzyna Poremba.

Towarzystwo koncentruje się na razie na sprzedaży klasycznych i kapitałowych ubezpieczeń życiowych. Jesienią wprowadzi polisę z funduszem inwestycyjnym.

— W ofercie znajdą się utworzone specjalnie dla nas fundusze prowadzone przez zewnętrzną firmę zarządzającą — twierdzi Katarzyna Poremba.

Spółka ma 10 mln zł funduszu organizacyjnego oraz 29 mln zł kapitału akcyjnego.

— Do końca roku wzrośnie on do 43 mln zł — deklaruje Katarzyna Poremba.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Vienna Life chce aliansu z bankiem wirtualnym