Vienna Life została mecenasem sztuki

Ewa Bęczkowska
26-10-2001, 00:00

W warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej Zachęta otwarto wystawę pt. „Spętani-wyzwoleni. Sztuka austriacka XX wieku”. Wystawę zorganizowano w ramach obchodów dni Austrii w Polsce przy współudziale Austriackiego Forum Kultury. Jej wyłącznym mecenasem jest Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Vienna Life.

W wystawie bierze udział 19 artystów austriackiego młodego i średniego pokolenia, prezentujących dzieła nawiązujące do historii sztuki austriackiej XX wieku, która stała się inspiracją do stworzenia nowych prac. Na wystawie można obejrzeć prace Egona Kubina, Oskara Kokoschki, Marii Lassing, Octaviana Trauttmansdorffa, Muntean Rosenblum i Elke Krystufek. Kuratorami wystawy są Gerard Matt, dyrektor Kunsthalle Wien, i Hanna Wróblewska, kurator Galerii Zachęta.

Wystawa potrwa do 3 stycznia. Towarzyszyć jej będą prezentacje współczesnej architektury Wiednia oraz program filmowy, w ramach którego zaprezentowane zostanie kino eksperymentalne, filmy animowane oraz nowe obrazy dokumentalne i fabularne. W trakcie trwania wystawy, w każdy czwartek odbywać się będą wykłady i spotkania dyskusyjne z gośćmi kuratora wystawy.

Vienna Life odwołuje się do kultury i sztuki, głównie zaś do muzyki klasycznej również w nazewnictwie swoich produktów. W ofercie towarzystwa znajdują się Suita Wiedeńska (program ubezpieczeniowy o charakterze inwestycyjno-ochronnym), Preludium i Sonatina (zabezpieczenie finansowe dla dzieci służące gromadzeniu kapitału na ich start w dorosłe życie), Nokturn oraz Symfonia Wiedeńska.

Ewa Bęczkowska

e.beczkowska@pb.pl %(22) 611-62-70

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Vienna Life została mecenasem sztuki