VIG Polska ma własne assistance

Austriacki ubezpieczyciel zbudował nad Wisłą sieć, która ma świadczyć usługi pomocowe dla kierowców.

Po czterech miesiącach pilotażu VIG Polska zdecydował się na uruchomienie własnej sieci assistance: VIG Assistance. Tym samym austriacki ubezpieczyciel stał się drugim po PZU towarzystwem, które może pochwalić się własną spółką córką zajmującą się świadczeniem usług pomocowych. W przypadku polskiego giganta jest to PZU Pomoc. Pozostali ubezpieczyciele korzystają z usług wyspecjalizowanych firm assistance.

— Od podstaw stworzyliśmy własną sieć VIG Assistance, która ma podpisane umowy z 350 firmami holowniczymi i posiada ponad 1,5 tys. pojazdówpomocy drogowej. Dodatkowo podpisaliśmy umowy z firmami świadczącymi usługi najmu pojazdów zastępczych, co przyczyni się do przyspieszenia procesu organizacji pojazdów zastępczych dla naszych klientów — mówi Michał Makarczyk, szef Spółdzielni Usługowej VIG Ekspert, która zajmuje się likwidacją usług na rzecz członków grupy VIG Polska. To właśnie przy niej ubezpieczyciel zdecydował się powołać do życia VIG Assistance. Obecnie VIG Assistance świadczy tylko usługi pomocowe dla posiadaczy polis komunikacyjnych, wystawionych przez zakłady wchodzące w skład grupy VIG Polska. Nie wiadomo, czy w przyszłości jego działalność zostanie rozszerzona o assistance medyczny, turystyczny czy mieszkaniowy.

Projekt VIG ma charakter międzynarodowy. Udział w nim — oprócz centrali VIG w Wiedniu — bierze także udział czeska firma Global Assistance. Był to pierwszy w grupie VIG podmiot, który oferuje usługi assistance. Nowa sieć mocno stawia na technologie mobilne, dzięki którym chcę zminimalizować kontakt telefoniczny z ubezpieczonym. W tym celu powstała aplikacja, która ma umożliwiać kontakt między klientem, firmą asystencką i pomocą drogową. Umożliwi geolokalizację holownika, co pozwoli poszkodowanemu przewidzieć, kiedy może zjawić się pomoc. W Polsce działa kilka wyspecjalizowanych firm pomocowych, które świadczą usługi komunikacyjne. Są to Europ Assistance, Mondial Assistance, AXA Assistance, Starter24 i April Polska Assistance.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu