Vigo sprzedało się z redukcją

opublikowano: 13-11-2014, 00:00

RYNEK PIERWOTNY Inwestorzy indywidualni, którzy mają apetyt na zyski z akcji Vigo System, producenta detektorów podczerwieni, muszą częściowo obejść się smakiem.

Zapisy w skierowanej do nich transzy zostały zredukowane o 86 proc. Pula nie była jednak duża – jej wartość to 7,2 mln zł. Resztę, czyli papiery za ponad 45 mln zł, objęli inwestorzy instytucjonalni.

Cena sprzedaży wynosiła 180 zł i była o 18 proc. niższa od maksymalnej. Pieniądze z nowej emisji (6,3 mln zł) pójdą m.in. na rozbudowę laboratorium umożliwiającego prowadzenieprac badawczo-rozwojowych i produkcję detektorów przy wykorzystaniu technologii MBE (Molecular Beam Epitaxy). Jest to projekt realizowany wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

W 2013 r. przychody firmy wyniosły 20,6 mln zł i były o 7 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zysk skurczył się do niespełna 7 mln zł, co zarząd tłumaczy kosztami modernizacji. Po pierwszym półroczu zysk netto jest na poziomie zbliżonym do zeszłorocznego i wynosi 3,99 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane