VimpelCom nie ma budżetu, ale będzie działał

(Marek Druś)
opublikowano: 03-02-2006, 14:45

Rosyjski operator komórkowy Vimpel Communications poinformował, że nie przyjęcie przez radę nadzorczą budżetu spółki na 2006 roku nie sparaliżuje jego działalności. Zgodnie ze statutem spółki, aby budżet został przyjęty, musi za nim głosować ośmiu z dziewięciu członków rady. VimpeCom świadczy usługi 232 mln ludzi w Rosji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Uzbekistanie i na Ukrainie.

Rosyjski operator komórkowy Vimpel Communications poinformował, że nie przyjęcie przez radę nadzorczą budżetu spółki na 2006 roku nie sparaliżuje jego działalności. Zgodnie ze statutem spółki, aby budżet został przyjęty, musi za nim głosować ośmiu z dziewięciu członków rady. VimpeCom świadczy usługi 232 mln ludzi w Rosji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Uzbekistanie i na Ukrainie.

Brak budżetu to skutek konfliktu w akcjonariacie VimpelCom. Norweski Telenor, który ma 29,9 proc. kapitału spółki, wytoczył jej trzy sprawy w sądzie w Moskwie. Kwestionuje w pozwach kupno przez VimpelCom ukraińskiego operatora komórkowego Radio Systems, przeforsowane przez rosyjskiego akcjonariusza, Alfa Group.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane