Vistal tłumaczy się z wysokości dywidendy

opublikowano: 17-06-2015, 00:00

Akcja Inwestor: Zadaj pytanie spółkom w Akcji Inwestor na akcjainwestor.pb.pl

Pytanie czytelnika: Dlaczego dywidenda jest taka skromna, skoro Vistal deklaruje taki wysoki zysk netto na jedną akcję i wzrost o 70 proc.?

Odpowiedź spółki: Vistal nie publikuje prognoz. Ponad 70-procentowy wzrost zysku netto Grupa Vistal zanotowała w I kwartale 2015 r. w stosunku do I kwartału 2014 r. Dywidenda jest wypłacana z zysku netto za 2014 r., który wyniósł 12,3 mln zł (zysk uwzględniający jednorazowy odpis). Dywidenda z zysku za 2014 r. w wysokości 0,30 zł brutto na akcję oznacza, że podzielimy łącznie 4,3 mln zł (czyli 35 proc. skonsolidowanego zysku grupy) pomiędzy akcjonariuszy spółki. To naszym zdaniem optymalna wysokość dywidendy, na jaką spółka może sobie w tej chwili pozwolić. W ostatnich latach nie wypłacaliśmy dywidendy, a wypracowane pieniądze reinwestowaliśmy, zrealizowaliśmy największe w historii grupy inwestycje — w 2014 r. wyniosły one 54 mln zł, a rok wcześniej 85 mln zł. Dzięki nim wzmocniliśmy naszą pozycję konkurencyjną w Polsce i na rynkach zagranicznych. W 2015 r. zamierzamy wydać na inwestycje 12,25 mln zł. Zarząd rekomenduje więc wysokość wypłaty dywidendy na podstawie analizy aktualnej sytuacji spółki oraz jej planów inwestycyjnych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Vistal tłumaczy się z wysokości dywidendy