Volkswagen przestanie wspierać eksperymenty na zwierzętach

opublikowano: 05-06-2018, 07:20
aktualizacja: 05-06-2018, 07:21

W liście do PETA Volkswagen zobowiązał się nie wspierać już badań na zwierzętach, informuje The New York Times.

Sprawa finansowania przez niemiecki koncern badań na 10 makakach w USA, polegających na wystawianiu ich na spaliny silników diesla w komorach z niewielką ilością powietrza wyszła na jaw niedługo po ujawnieniu we wrześniu 2015 roku, że Volkswagen manipulował emisją spalin w swoich autach z silnikami diesla.

Niemiecki koncern obiecał właśnie w liście do niemieckiego oddziału organizacji ochrony praw zwierząt PETA, że nie będzie już wspierał badań na zwierzętach.

- Volkswagen jednoznacznie dystansuje się od wszelkich form szkodzenia zwierzętom. W przyszłości wykluczymy wszelkie testy na zwierzętach, o ile nie będzie koniecznych powodów, takich jak prawne, czyniących to niezbędnym – oświadczył prezes Herbert Diess.

Zaznaczył, że spółka doda to do swojego kodu postępowania w tym roku i będzie on obowiązywać w przypadku wszystkich 12 marek koncernu i jego 640 tys. pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu