Volt skupi akcje PAK

Marcin Goralewski
opublikowano: 04-03-2002, 00:00

Elektrim Volt skupi pracownicze akcje PAK. Cena waloru wynosi 242,43 zł.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami „PB”, Elektrim wyznaczył spółkę zaleźną Elektrim Volt do odkupu akcji pracowniczych Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin. Cenę jednej akcji ustalono na 242,43 zł, a wartość pakietu określono na sumę nie przekraczającą 12 mln zł. Nie jest to ostatnia taka umowa. Spółka zgodnie z warunkami prywatyzacji ma do odkupienia akcje za 190 mln zł.

Elektrim, z uwagi na toczące się postępowanie układowe, nie może samodzielnie wypełnić umowy prywatyzacyjnej. Dlatego zrobi to Elektrim Volt, a holding odkupi akcje po zakończeniu postępowania układowego. Może się jednak zdarzyć, że postępowanie układowe zakończy się niepowodzeniem i holding zbankrutuje. Nie wiadomo, co się wówczas stanie z pakietem akcji PAK, który wraz z posiadanymi już przez Elektrim akcjami daje kontrolę w zespole elektrowni.

Aktywa energetyczne Elektrimu budzą sporo emocji. Osoby związane ze spółką wspominają dość często, że są one obiektem zainteresowania podmiotów, które chciałyby bankructwa holdingu. Ponieważ część z nich jest wierzycielam, odrzucenie układu i w konsekwencji upadłość staje się bardziej realne.

Elektrim zawarł również umowę sprzedaży 51 proc. akcji DM Penetrator za 3,06 mln zł. Akcje odkupi dom maklerski. Holding zamieni też pożyczkę na nowe akcje. Ostatecznie będzie miał 33 proc. głosów i opcję sprzedaży wszystkich papierów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Volt skupi akcje PAK