Volvo Buses zamyka fabrykę we Wrocławiu

  • DI
opublikowano: 16-03-2023, 12:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka Volvo Buses podjęła decyzję o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu w 2024 roku fabryki we Wrocławiu.

Spółka planuje zamknięcie fabryki we Wrocławiu w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tłumaczy to nowym modelem biznesowym polegającym na skoncentrowaniu działalności na produkcji podwozi.

– Nasza dzialalność w Europie od lat przynosi straty. Dzięki nowemu modelowi biznesowemu, który już dzisiaj z powodzeniem stosujemy na wielu rynkach, poprawimy rentowność i zapewnimy naszej firmie długoterminową konkurencyjność - powiedziała cytowana w komunikacie prasowym prezes Anna Westerberg.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Spółka nie rozstaje się jednak z Wrocławiem, który pozostanie globalnym centrum dostarczającym usługi biznesowe dla Grupy Volvo. Ponadto Volvo Buses podpisało list intencyjny ze szwedzkim Vargas Holding w sprawie sprzedaży wydzielonych nieruchomości we Wrocławiu. Nowy inwestor, prowadzący jednak działalność o innym profilu, jest gotów zatrudnić część pracowników Volvo Buses w produkcji od 2024 roku.

Volvo Buses zatrudnia ok. 1,5 tys. osób w Polsce, a cala Grupa Volvo ok. 3,6 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane