W Azji spadł jedynie wskaźnik Nikkei

Przemek Barankiewicz
22-08-2003, 10:23

Na większości parkietów Azji przeważały wzrosty. Lekka korekta dosięgła jedynie giełdę tokijską, największą na kontynencie.

W tym tygodniu jen okazał się najsilniejszą z 17 głównych walut świata. Dotarło to do inwestorów, którzy przez ostatnie dni kupowali akcje japońskich eksporterów w oczekiwaniu na ożywienie gospodarcze w USA. Właśnie papiery eksporterów przewodziły spadkom na piątkowej sesji. Spadł m.in. kurs Canona, producenta kamer. Spadek wartości amerykańskiej waluty o jednego jena obniża roczne przychody spółki o 97 mln USD.

Silna była giełda tajwańska. Do wzrostu wskaźnika TWSE przyczynił się MediaTek, największy dostawca chipów do odtwarzaczy DVD. To efekt rekordowych zamówień dla tajwańskiego eksportu w lipcu.

Najwyżej od 13 miesięcy znalazł się tajlandzki SET Index. Wzrostom przewodził Bangkok Bank, po prasowych spekulacjach, że rządowy fundusz przejmie 18 mld USD „złych długów” banku.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Azji spadł jedynie wskaźnik Nikkei