W centrum Paryża stanie Ikea

opublikowano: 18-04-2018, 11:02
aktualizacja: 18-04-2018, 11:05

Mieszkańcy stolicy Francji nie będą musieli już jeździć pod miasto, aby kupić meble w Ikei. Szwedzki gigant meblowy ma już miejsce na sklep w centrum Paryża.

W okolicy Paryża jest siedem sklepów Ikea. Od lata przyszłego roku otwarty zostanie pierwszy w samej stolicy Francji. I to w jej centrum.

Zobacz więcej

Czy flagi Ikei będą powiewały tak dumnie w gminie Orle - to się jeszcze okaże.

- Ten projekt to część naszej strategii zbliżenia się do naszych klientów i otwierania sklepów w centrach miast, aby ułatwić ich mieszkańcom dostęp do Ikea – ogłosiła Ikea France.

Salon Ikea powstanie nad sklepem Decathlon, w pomieszczeniach zajmowanych wcześniej przez sieć C&A. Będzie miał powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych. To niedużo w porównaniu z normalnym salonem szwedzkiej firmy, który zwykle ma ponad 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Ta różnica jest wyzwaniem dla projektantów.

- Zaczynamy od czystej kartki. To nie będzie po prostu sklep wielkości jednej czwartej normalnego salonu, ale całkowicie nowy format – podkreślił Walter Kadnar, szef Ikea France.

W sklepie nie będą składowane żadne meble. Paryżanie będą mogli tylko wybrać wystawiony towar, ale odbiorą go z magazynu, który ma powstać w przyszłym roku w Gennevilliers na północ od Paryża.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W centrum Paryża stanie Ikea