W Ciechu trzy szanse kontra dwa zagrożenia

aktualizacja: 19-06-2017, 11:25

Katarzyna Włodarczyk, analityk akcji w Vestor Domu Maklerskim, wydała rekomendację "neutralnie" dla akcji Ciechu. Ich cenę docelową wyznaczyła na 72,3 zł.

Do negatywnych czynników, wpływających na spółkę, specjalistka zaliczyła uruchomienie nowych mocy produkcyjnych w Turcji (2.5 mt), z których część wolumenów trafi na rynek europejski oraz oczekiwany wolniejszy wzrost popytu niż podaży na rynku sody kalcynowanej.

Do pozytywów należy natomiast zaliczyć oczekiwany spadek cen węgla koksowego, a także restrukturyzację mocy w Chinach w związku z wprowadzonymi ostrzejszymi wymaganiami środowiskowymi i wzrost kosztów przewozów frachtowych.

"Oczekujemy spadku cen sody o 3.4% i 3.7% w 2018 r. i 2019 r. Prognozujemy EBITDA na poziomie 784 mln zł w 2017 r. i 748 mln zł w 2018 r. (...)   Spółka jest notowana na 6.1x EV/EBITDA na 2017, tj. 4 proc. poniżej 3-letniej historycznej średniej. Nie widzimy powodów do wzrostu wskaźników wyceny dopóki nie zobaczymy pozytywnych informacji dotyczących negocjacji cenowych na przyszły rok" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Ciechu trzy szanse kontra dwa zagrożenia