W "Dzienniku" powstał związek zawodowy

Presserwis
09-06-2009, 08:45

Dziennikarze i redaktorzy ”Dziennika” (Axel Springer Polska) powołali komisję zakładową związku zawodowego NSZZ Solidarność. 

Związek powstał, by bronić interesów zespołu, szczególnie kwestii związanych z zatrudnieniem. – Chcemy, by redakcja "Dziennika" była podmiotem w planowanych przekształceniach, czyli połączeniu z "Gazetą Prawną" - informuje dziennikarz Artur Grabek, który został sekretarzem związku. Jego przewodniczącym jest Witold Głowacki, a skarbnikiem Magdalena Michalska (Głowacki i Michalska są redaktorami). Tworzą tymczasowy zarząd komisji zakładowej. W ciągu kilku najbliższych tygodni w drodze wyborów zostaną wybrane nowe władze związku. Jak szacuje Grabek, już przystąpiło do niego 30 proc. zespołu ”Dziennika”.

W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że ”Dziennik” zostanie wniesiony do nowej spółki, jaką Springer tworzy z Infor PL SA, a na bazie tego tytułu i ”Gazety Prawnej” jesienią ma powstać nowy dziennik. (MŁ)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / W "Dzienniku" powstał związek zawodowy