W Europie korekta, indeksy tracą na wartości

opublikowano: 20-11-2001, 19:21

LONDYN (Reuters) - Wtorkowe sesje w Europie kończyły się zniżkami, bo inwestorzy pozbywali się akcji spółek technologicznych. Straty głównych indeksów były jednak ograniczone, ponieważ rosły kursy koncernów paliwowych.

Według części analityków zniżka może potrwać dłużej, bo od końca września indeksy wzrosły o 27 procent, co nie do końca znajduje uzasadnienie w danych makro.

"Zwyżka z ostatnich kilku tygodni była w dużej mierze ograniczona do spółek technologicznych. Trzeba zapytać na ile solidne podstawy ma ten wzrost" - powiedział Robert Crenian, analityk z Dresdner Kleinwort Benson.

Indeks sektora technologicznego stracił 4,4 procent.

Największe zwyżki zanotowały koncerny paliwowe. Ich akcje rosły w ślad za ceną ropy, która odbiła się od 29-miesięcznego minimum osiągniętego w poniedziałek.

Ropa podrożała, bo rynek oczekuje, że kartel eksporterów tego surowca - OPEC porozumie się w sprawie redukcji wydobycia z państwami pozostającymi poza strukturami kartelu, przede wszystkim z Rosją.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W Europie korekta, indeksy tracą na wartości