W Europie możliwe spadki

Dariusz Karolak
22-08-2001, 09:07

LONDYN (Reuters) - Środowe sesje na giełdach europejskich mogą rozpocząć się od spadków, ponieważ inwestorzy na Wall Street negatywnie ocenili decyzję Fed o obniżce stóp procentowych.

"Oczywiści, że będą spadki. Wszyscy spodziewali się obniżki o 25 punktów bazowych, jednak Fed dodał również, że wzrost gospodarczy będzie nadal słaby" - powiedział Thomas Neiss z Cantor Fitzgerald we Frankfurcie.

"Teraz czekamy na konkretniejsze działania ze strony Europejskiego Banku Centralnego (ECB), może obniżki o 50 punktów bazowych. Po spadku na Nasdaqu spodziewam się przeceny akcji spółek technologicznych. Oprócz tego ze szczególną uwagą będziemy śledzić dzisiejsze wyniki" - dodał.

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa poinformowały w środę, że ich zysk operacyjny w pierwszym półroczu spadł o 70 procent i zgodnie z oczekiwaniami analityków wyniósł 105 milionów euro. Spółka podtrzymała również wcześniejsze prognozy wzrostu zysku operacyjnego na koniec 2001 roku.

Natomiast szwajcarski koncern spożywczy Nestle poinformował, że jego zysk netto wzrósł w pierwszym półroczu o 12,7 procent i przewyższył prognozy analityków.

W komunikacie spółka zapowiedziała, że na koniec tego roku spodziewa się wyższego zysku i przychodów ze sprzedaży niż w rekordowym 2000 roku.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie możliwe spadki