W Europie utrzymuje się przewaga podaży

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 19-11-2002, 14:45

Europejskie indeksy przez cały dzień utrzymują się pod kreską. Korektę wywołało wczorajsze zachowanie indeksów w USA i niewielkie szanse na poprawę sytuacji za oceanem we wtorek.

Najsłabsze są banki i spółki technologiczne. HSBC, BNP Paribas i Deutsche Bank tracą po 1-2 proc. Alcatel, Ericsson i Cap Gemini tracą nawet 4 proc. Wyjątkiem w tej branży jest holenderski Philips, który zapowiedział dobre wyniki kwartalne w dziale elektroniki użytkowej.

Lepsze od rynku są koncerny paliwowe, którym pomaga droższa ropa. TotalFinaElf, która ma dzisiaj podać wyniki kwartalne, jest na lekkim plusie. Rosną wyceny Royal Dutch, British Petroleum i Shell T&T.

Po mocnym spadku na otwarciu, do równowagi powróciła wycena Aholdu, holenderskiej sieci handlowej. Spółka zmniejszyła prognozy zysków na ten rok, ale utrzymała szacunki na następne dwanaście miesięcy. W tym sektorze nadal najsłabsze są akcje niemieckiego KarstadtQuelle. Po fatalnych wynikach kwartalnych, Deutsche Bank obniżył rekomendację dla detalisty.

Tracą, na skutek słabych wyników kwartalnym udziałowcy Mana, niemieckiego producenta samochodów ciężarowych. Spada też wycena koncernu muzycznego EMI, który ostrzegł o słabych rezultatach działu muzycznego. Dobre wyniki zapowiedział za to Mm02, brytyjski operator komórkowy.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / W Europie utrzymuje się przewaga podaży