W Europie wzrosty po dwóch dniach spadków

(Marek Druś)
opublikowano: 02-08-2006, 19:32

Na europejskich giełdach wyraźna poprawa nastrojów. Indeksy wzrosły po dwóch dniach spadków. Francuski CAC40 zakończył dzień 1,6 proc. zwyżką, niemiecki DAX wzrósł o 1,5 proc. W Londynie FTSE 100 zyskał 0,9 proc.

Na europejskich giełdach wyraźna poprawa nastrojów. Indeksy wzrosły po dwóch dniach spadków. Francuski CAC40 zakończył dzień 1,6 proc. zwyżką, niemiecki DAX wzrósł o 1,5 proc. W Londynie FTSE 100 zyskał 0,9 proc.

Paneuropejski DJ Stoxx 600 wzrósł w środę o 1,02 proc. Z 18 indeksów branżowych spadła wartość tylko jednego, sektora ochrony zdrowia. Najmocniej, o 2,08 proc. wzrósł indeks branży budowlanej. Spośród wchodzących w jej skład spółek najmocniej drożały akcje hiszpańskiej Acciony i francuskiego Lafarge. To ten ostatni był sprawcą ożywionego handlu akcjami spółek branży budowlanej. Największy na świecie producent materiałów budowlanych poinformował o 53 proc. wzroście zysku w I półroczu. Okazał się ona także o 50 mln EUR wyższy od prognozowanego przez analityków. Inne mocno drożejące w środę francuskie blue chipy to BNP Paribas i Danone. BNP, największy francuski bank pod względem wartości rynkowej, osiągnął kwartalny zysk zgodny z oczekiwaniami. Danone, największy na świecie producent jogurtu, podwyższył prognozę rocznej sprzedaży.

W grupie „spadkowej” znalazły się dwa duże banki. Drugi w Szwajcarii Credit Suisse wprawdzie podwoił kwartalny zysk, ale nie spełnił mimo to oczekiwań rynku. Piąty w Wielkiej Brytanii Lloyds TSB rozczarował wiadomością o 20 proc. wzroście rezerw na trudne kredyty.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / W Europie wzrosty po dwóch dniach spadków