W.Kaczmarek: prawdopodobnie za rok upublicznimy PZU SA

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 18-11-2002, 13:07

Do oferty publicznej PZU SA może dojść w drugiej połowie przyszłego roku - poinformował PAP Wiesław Kaczmarek, minister skarbu państwa. Szef resoru uzależnia termin operacji m.in. od prac nad prospektem emisyjnym i sytuacji na rynku. Minister nie ujawnia szczegółów negocjacji z EBOR i IFC, które chcą kupić mniejszościowy pakiet akcji ubezpieczyciela.

- Gdyby doszło do oferty publicznej, to planujemy ją na trzeci lub czwarty kwartał przyszłego roku, raczej na czwarty. Wyznaczenie daty zależy od paru czynników, od sytuacji na rynku, od zakończenia prac nad przygotowaniem prospektu emisyjnego - powiedział Wiesław Kaczmarek.

W "Kierunkach prywatyzacji SP" w uzasadnieniu projektu budżetu na przyszły rok zapisano, że przychody z prywatyzacji w 2003 r. wyniosą około 9,1 mld zł, z czego do budżetu trafi około 7,4 mld zł.

Pod koniec września MSP otrzymało od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju i Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC) listy intencyjne w sprawie kupna akcji PZU.

- Są prowadzone negocjacje, objęte poufnością – powiedział Wiesław Kaczmarek.

Pod koniec października paneuropejska instytucja finansowa Eureko, właściciel 20 proc. akcji PZU SA, skierowała do arbitrażu międzynarodowego sprawę konfliktu wokół PZU SA. Przedstawiciele tego konsorcjum uważają, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów spółki jest jej szybkie upublicznienie.

Zdzisław Montkiewicz, prezes ubezpieczyciela, w wywiadzie dla PB stwierdził, że nie rozumie ataków Eureko. Ripostę przedstawicieli konsorcjum przeczytasz tutaj.

ONO, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W.Kaczmarek: prawdopodobnie za rok upublicznimy PZU SA