W Kielcach zbudują nowoczesne laboratoria

AR
opublikowano: 18-06-2018, 17:26
aktualizacja: 18-06-2018, 17:29

Trwa konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach – informuje urząd miasta. Budowa, która potrwa do 2023 roku, będzie kosztować ok. 200 mln zł.

– Liczymy, że tak jak w innych państwach Europy Zachodniej, Kielce staną się miejscem lokowania przedsiębiorstw przemysłowych na co dzień współpracujących z laboratoriami GUM – mówi Prezydent Wojciech Lubawski.

Koszt budowy kompleksu GUM szacowany jest na ok. 200 mln zł. 

„Będzie to więc największa centralna inwestycja w Kielcach od czasu budowy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii" – informuje magistrat, choć inwestycja realizowana jest z budżetu państwa, a jej głównym partnerem jest Politechnika Świętokrzyska. 

Budowa kompleksu o powierzchni użytkowej ok. 15 tys. m2 przy ul. Wrzosowej potrwa co najmniej pięć lat.  Równolegle będzie trał proces rekrutacji specjalistów - wykwalifikowanej kadry naukowo-badawczej i laboratoryjnej.

"W pierwszej fazie zakłada się zatrudnienie kilkudziesięciu specjalistów, ale docelowa obsługa kampusu będzie musiała liczyć nawet kilkaset osób specjalistycznej kadry laboratoryjnej i technicznej" - czytamy w komunikacie prasowym. 

Obiekt wyposażony będzie w kilkadziesiąt stanowisk pomiarowo-badawczych m.in. akustyki i drgań, czasu i częstotliwości, chemii, długości, elektryczności i magnetyzmu, fotometrii i radiometrii, masy, promieniowania jonizującego oraz termometrii. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu