W kosmos za 200 tys. USD

opublikowano: 16-07-2018, 07:36

Spółka kosmiczna Jeffa Bezosa, szefa Amazon.com, zamierza oferować lot w kosmos za 200-300 tys. USD, informuje Reuters powołując się na dwie anonimowe osoby mające wiedzę w tej sprawie.

Szefowie Blue Origin, spółki założonej przez Bezosa w 2000 roku, mówili na niedawnej konferencji, że załogowe loty testowe statku New Shepard rozpoczną się wkrótce, a sprzedaż biletów dla pasażerów zainteresowanych podróżą w kosmos może rozpocząć się w przyszłym roku. W maju szef Amazon.com mówił, że cena biletów na lot w kosmos jeszcze nie została ustalona. Obecnie Reuters dowiedział się od jednego z pracowników Blue Origin mających wiedzę w tej sprawie, że sprzedaż biletów zacznie się w przedziale cenowym 200-300 tys. USD. Inny powiedział agencji, że 200 tys. USD to cena minimalna.

Jeff Bezos prezentuje silnik rakietowy
Zobacz więcej

Jeff Bezos prezentuje silnik rakietowy EFE/Lenin Nolly/FORUM

Statek New Shepard ma autonomicznie wynieść sześciu pasażerów na wysokość ponad 100 km, wystarczająco wysoko, aby przez kilka minut doświadczyli stanu nieważkości i dostrzegli zakrzywienie kuli ziemskiej. Widoczność mają ułatwić dostępne dla każdego z pasażerów okna, prawie trzykrotnie większe od tych w Boeingu 747.

Trzy źródła powiedziały Reutersowi, ze pierwszymi pasażerami, których Blue Origin wyśle w kosmos, będą prawdopodobnie pracownicy spółki.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu