W listopadzie znów pogorszył się klimat koniunktury

FAMOT - PLESZEW SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 21-11-2002, 16:22

WARSZAWA (Reuters) - W listopadzie po raz kolejny pogorszył się klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym. Ocena jest gorsza niż przed miesiącem, choć mniej pesymistyczna niż przed rokiem, poinformował w czwartkowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny (GUS).

"Oceny te są wypadkową nieznacznie lepszych niż w październiku ocen sytuacji bieżącej w zakresie popytu, produkcji i sytuacji finansowej oraz gorszych prognoz dotyczących kształtowania się w najbliższych miesiącach popytu i produkcji" - podał GUS.

W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym nieznacznie się pogorszył i wynosi minus cztery. Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie jest oceniany na poziomie ujemnym, niższym niż w październiku, ale nieznacznie wyższym niż w listopadzie 2001 r i wyniósł minus 14.

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest negatywnie (minus 15), choć mniej pesymistycznie niż w październiku i w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Na sytuację taką wpływają lepsze oceny bieżącej i przyszłej sprzedaży, a także przyszłej sytuacji finansowej przedsiębiorstw.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: FAMOT - PLESZEW SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W listopadzie znów pogorszył się klimat koniunktury