W marcu KGHM Polska Miedź utrzymała produkcję pomimo epidemii

  • PAP
opublikowano: 23-04-2020, 18:52

Grupa KGHM Polska Miedź S.A. przedstawiła wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe za marzec 2020 r. Produkcja miedzi płatnej w całej grupie wyniosła 60,4 tys. ton, co oznacza nieznaczny wzrost w stosunku do poziomu z analogicznego miesiąca 2019 r.

Jak podkreślono w wydanym w czwartek komunikacie, firma pracuje bez zakłóceń i jednocześnie organizuje transporty środków ochrony z Chin, finansowane przez polski rząd.

Podano, że satysfakcjonujące wyniki produkcji górniczej raportuje także spółka KGHM Polska Miedź S.A. W marcu wyprodukowała miedź i srebro w koncentracie na podobnych poziomach w porównaniu do ubiegłego roku, ponieważ produkcja miedzi w koncentracie wyniosła 34,3 tys. ton, a srebra 106,8 ton.

„Stan epidemii niewątpliwie wpływa na globalną gospodarkę i sytuację polskich firm. KGHM, dzięki wprowadzonym procedurom i dodatkowym zabezpieczeniom, pracuje bez zakłóceń i możemy się dziś pochwalić dobrą kondycją. Wiemy, że to dopiero pierwsza wygrana bitwa, a wiele kolejnych przed nami. Nasze działania potwierdzają jednak, że przyjęta strategia sprawdza się, również w tym trudnym czasie” - powiedział cytowany w komunikacie prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński.

Poinformowano, że wysoki poziom produkcji srebra sprawia, że KGHM awansował w światowych rankingach. Miedziowy gigant został wiceliderem w produkcji tego kruszcu w opublikowanym 22 kwietnia raporcie World Silver Survey 2020.

W 2019 roku Grupa KGHM zrealizowała rekordową produkcję srebra – 1417 ton, co stanowiło 18-proc. wzrost w stosunku do 2018 roku.

W komunikacie przypomniano, że KGHM Polska Miedź wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej reaguje na sytuację epidemiczną w kraju. Uczestniczy, na zlecenie rządu, w sprowadzaniu do Polski z Chin sprzętu medycznego do walki z koronawirusem.

„Działania, organizowane przez KGHM, finansowane przez agencje rządowe, nie mają wpływu na parametry finansowe i operacyjne KGHM. Z kolei do szpitali i sztabów kryzysowych trafia produkowany przez spółkę z Grupy Kapitałowej, KGHM NITROERG, płyn biobójczy oraz maseczki szyte w KGHM ZANAM, a Fundacja KGHM ze swojego budżetu wspiera zakupy sprzętu medycznego” - napisano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane