W Nowym Jorku bezdomni będą sąsiadami miliarderów

opublikowano: 18-01-2018, 17:24
aktualizacja: 18-01-2018, 17:25

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że w dawnym hotelu Park Savoy powstanie schronisko dla bezdomnych. Oznacza to, że będą sąsiadami miliarderów.

Hotel Park Savoy znajduje się niedaleko One57, jednego z najdroższych w mieście apartamentowców. W byłym hotelu w marcu zamieszka 150 bezdomnych, ogłosił Departament Pomocy Bezdomnym.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Mieszkańcy położonych w pobliżu hotelu Park Savoy budynków są zaskoczeni. Victoria Bader, tancerka, powiedziała, że nikt ich wcześniej nie ostrzegał. Patricia Jenkins, zatrudniona w marketingu stwierdziła, że „w mieście jest epidemia bezdomności i wydaje się, że nie umie ono znaleźć rozwiązania”.

Ekipa burmistrza de Blasio zapowiadała, że planuje stworzenie 90 schronisk dla bezdomnych. Teraz przypomina on, że mówił iż mogą one powstać w „każdej okolicy”.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu