W piątek spodziewany komunikat OPEC

(Paweł Kubisiak)
29-09-2006, 16:21

Jeszcze w piątek przed zamknięciem sesji w Europie spodziewany jest komunikat OPEC - poinformował rzecznik kartelu Omar Farouk Ibrahim.

Jeszcze w piątek przed zamknięciem sesji w Europie spodziewany jest komunikat OPEC - poinformował rzecznik kartelu Omar Farouk Ibrahim.

W piątek rzecznik kartelu podał, że Organizacja Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC) nie podjęła żadnej, oficjalnej czy nieoficjalnej, decyzji w sprawie zmniejszenia produkcji ropy.

"Nie ma żadnego porozumienia grupy, ani oficjalnego ani nieoficjalnego, aby obniżyć produkcję" - powiedział wcześniej w piątek rzecznik OPEC.

Zdementował tym samym informacje, że niektórzy członkowie OPEC uzgodnili, aby obniżyć dostawy ropy i zapobiec w ten sposób spadkowi cen ropy.

Media podawały wcześniej, powołując się na źródła powiązane z nigeryjskim sektorem naftowym, że Nigeria obniżyła produkcję ropy o 5 proc. w ramach nieoficjalnej umowy z Kuwejtem i Arabią Saudyjską, która zakłada obniżenie produkcji ropy od 1 października.

PAP/Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W piątek spodziewany komunikat OPEC