W podstrefie w Pile będzie zakład pasz

MAG
opublikowano: 12-05-2014, 00:00

75 mln zł wydadzą Polskie Zakłady Zbożowe Wałcz na fabrykę, w której zatrudnią 50 osób.

Piła, nowa podstrefa w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ma pierwszego inwestora. To Polskie Zakłady Zbożowe Wałcz (PZZ Wałcz), które zbudują zakład produkcji pasz za 75 mln zł. Budowa ma się rozpocząć jesienią.

— Sądzimy, że uda nam się zakończyć tę inwestycję w przyszłym roku — mówi Henryk Stokłosa, właściciel grupy kapitałowej, w skład której wchodzą PZZ Wałcz. Piła wygrała z innymi miejscami — jednym w Lubuskiem i dwoma w województwie wielkopolskim. Dzięki inwestycjipowstanie co najmniej 50 miejsc pracy. W tym roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 8 zezwoleń, w których firmy obiecały zatrudnić 216 osób, utrzymać 1,4 tys. miejsc pracy i zainwestować 367,3 mln zł.

Do strefy wchodzą m.in. polskie spółki, które zastępują niektórych japońskich inwestorów z Crystal Parku, parku technologicznym w Łysomicach pod Toruniem wybudowanym dla Sharpa. To m.in. Katarzynki Akcesoria Meblowe, polska spółka rodzinna, która kupiła halę należącą wcześniej do poddostawcy Sharpa, Sumiki czy Boryszew, który przejął 80 proc. udziałów w zakładzie Tenscho producenta części z tworzyw sztucznych dla branży RTV/AGD i motoryzacyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu