W Poznaniu mają 600 tys. zł na dobre pomysły

MBE
opublikowano: 11-06-2013, 00:00

Pomysłodawcy z całej Polski mają ostatnią szansę by powalczyć o wsparcie kapitałowe, które pozwoli im wcielić w życie biznesowe plany.

Już tylko do 17 czerwca studenci, absolwenci, doktoranci, pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni, a także grupy projektowe (do pięciu osób) mogą zgłaszać się do projektu InQbator Seed, w którym można wygrać 600 tys. zł na przekucie pomysłu w biznes. Konkurs jest adresowany do osób działających w branżach: biotechnologicznej, chemicznej, technologii informatycznych i komunikacyjnych. Nie trzeba zgłaszać szczegółowych biznesplanów, ale jedynie wypełnić formularz, w którym należy krótko opisać pomysł na biznes — produkt, usługę i technologię, określić grupę docelową pod względem wielkości, specyfiki potrzeb i zasięgu geograficznego, krótko scharakteryzować bezpośrednią i pośrednią konkurencję, wyjaśnić, w jaki sposób opisywany pomysł wyróżnia się na tle konkurencji, na czym polega jego unikatowość, jakie jest największe ryzyko niepowodzenia przedsięwzięcia, stopień zaawansowania prac nad projektem, należy również określić wysokość planowanych wydatków, umożliwiających rozpoczęcie projektu, oraz oszacować planowane źródła przychodów związane z jego realizacją. Konkurs podzielony jest na trzy etapy, po pierwszym, czyli rekrutacji, nastąpi preinkubacja, do której trafi dziesięć najciekawszychprojektów. Dla nich sporządzony zostanie profesjonalny biznesplan, przeprowadzona zostanie analiza rynkowa oraz przygotowany zostanie model biznesowy wraz z wyceną planowanego przedsięwzięcia. Dla pomysłów z branży biotechnologicznej i chemicznej przewidziana jest także faza laboratoryjna. Organizatorzy konkursu pokryją koszty wynajmu i użytkowania sprzętu laboratoryjnego, który posłuży pomysłodawcom do dokończenia kluczowego etapu badań. Najlepsze projekty mogą liczyć na wsparcie kapitałowe do 600 tys. zł. Dokapitalizowane przedsiębiorstwa będą pod stałą opieką InQbatora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego FUAM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane