W ramach protestu zmienił nazwisko na Hugo Boss

opublikowano: 02-03-2020, 22:00

Joe Lycett, brytyjski komik, zmienił swoje imię i nazwisko — poinformował portal BBC News. Od tej pory będzie się nazywał Hugo Boss, tak jak niemiecka firma modowa.

W ten sposób chciał zaprotestować przeciwko polityce słynnej marki ubraniowej wobec małych i średnich przedsiębiorstw. „To oczywiste, że Hugo Boss nienawidzi, kiedy ludzie posługują się tą nazwą” — napisał niedawno na Twitterze Joe Lycett. W tym samym poście poinformował, że „na nieszczęście dla nich” legalnie zmienił nazwisko i od tej pory oficjalnie można się do niego zwracać Hugo Boss. Chodziło mu — wyjaśnił portal — o zaprotestowanie przeciwko roszczeniom producenta ubrań i perfum wobec przedsiębiorców, którzy w swoich nazwach handlowych używają słowa „boss” (ang. szef). Media opisywały przypadki rozsyłania przez Hugo Bossa listów, w których domagał się od nich zmiany nazwy. O takiej sytuacji informował m.in. portal ITV, który w artykule opisał sprawę walijskiego browaru Boss Brewing. Producent piwa skarżył się, że musiał przeznaczyć prawie 10 tys. GBP, żeby bronić prawa do nazwy handlowej w procesie, który wytoczyła mu spółka Hugo Boss. Nie jest to jedyny taki przypadek. Komik podkreśla, że z powodu roszczeń marki modowej małe firmy wydają „tysiące funtów na rebranding”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane