W Totalizatorze będą duże zmiany

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 06-07-2000, 00:00

W Totalizatorze będą duże zmiany

DO POPRAWKI: Prezes Totalizatora Sportowego, Władysław Jamroży, zapowiedział renegocjację układu zbiorowego, podpisanego przed objęciem przez niego funkcji prezesa. fot. GK

Władysław Jamroży, od ponad dwóch miesięcy prezes Totalizatora Sportowego, poinformował, że wynik finansowy spółki za 1999 rok wynosi 98,87 mln zł. Jest on niższy od przewidywanego.

— Wynika to z korekt sprawozdania finansowego oraz zastrzeżeń audytora, dotyczącego spółek zależnych — mówi Władysław Jamroży.

Od sierpnia planowane są zmiany w Totalizatorze. Zakładają one ujednolicenie do 1 zł stawek za zakłady dla wszystkich gier, przywrócenie Express Lotka, przekształcenie gry Joker w opcję dodatkową, dzięki której stawki wygranej wynosić będą nawet kilkanaście milionów złotych. TS zacznie się również reklamować i unowocześni sieć sprzedaży stacjonarnej. Powstanie więc m.in. około 400 wzorcowych kolektur, natomiast spółka zrezygnuje z części punktów serwisowanych. TS chce postawić na loterie. Do ich sprzedaży planuje wykorzystać akwizytorów funduszy emerytalnych (jednak nie PTE PZU, w którym Władysław Jamroży jest przewodniczącym rady nadzorczej), pocztę i supermarkety.

Prezes TS uzależnia przyszłość Torów Wyścigów Konnych na Służewcu czy kręgielni Hula Kula od nowelizacji ustawy o grach losowych. Od niej bowiem zależy, czy TS będzie mógł połączyć obecną działalność z innymi inwestycjami. KO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Totalizatorze będą duże zmiany