W Urugwaju państwo będzie handlować marihuaną

opublikowano: 22-10-2013, 08:33

Cena grama marihuany będzie wynosić 1 USD, zapowiedział Julio Calzada, który zajmuje się tą sprawą w rządzie Urugwaju.

Władze Urugwaju zdecydowały, że walkę z przemytem i handlem popularnym narkotykiem można wygrać wprowadzając kontrolę państwa nad produkcją i dystrybucją marihuany. Stosowne regulacje zostały już przyjęte przez niższą izbę parlamentu, prezydent Jose Mujica planuje przeprowadzić je wkrótce przez senat. Urugwaj ma szansę zostać pierwszym krajem na świecie, który zorganizuje produkcję i sprzedaż marihuany dla pełnoletnich obywateli.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Sprzedaż marihuany może ruszyć w drugim półroczu 2014 roku, zapowiedział  Julio Calzada. Każdego miesiąca będzie można kupić tylko 40 gram. Cena 1 USD za gram jest jedną ósmą kwoty, jaką za tą samą ilość marihuany płaci się w tych stanach USA, gdzie zalegalizowano ją dla celów leczniczych. Calzada podkreśla, że celem państwa nie jest zarabianie, ale walka z handlarzami narkotyków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane