W USA mogą wzrosnąć akcje spółek technologicznych

Reuters
09-01-2002, 14:32

NOWY JORK (Reuters) - Sesje w USA mogą rozpocząć się od wzrostu notowań spółek technologicznych, ponieważ koncern Cisco zapowiedział, że zamierza zwiększyć swoje udziały w rynku i przejąć kilka firm. Równocześnie inwestorzy nie będą decydować się na poważne inwestycje, ponieważ w przyszłym tygodniu duża cześć amerykańskich firm opublikuje swoje wyniki kwartalne. "Indeksy

NOWY JORK (Reuters) - Sesje w USA mogą rozpocząć się od wzrostu notowań spółek technologicznych, ponieważ koncern Cisco zapowiedział, że zamierza zwiększyć swoje udziały w rynku i przejąć kilka firm.

Równocześnie inwestorzy nie będą decydować się na poważne inwestycje, ponieważ w przyszłym tygodniu duża cześć amerykańskich firm opublikuje swoje wyniki kwartalne.

"Indeksy znacznie się ostatnio umocniły, a teraz czekają nas wyniki, które będą musiały sprostać wysokim oczekiwaniom inwestorów" - powiedział Peter Boockvar z domu maklerskiego Miller Tabak & Co.

Akcje Cisco Systems, lidera w produkcji infrastruktury sieciowej, wzrosły w obrocie przed sesją do 21,05 dolara z 20,95 dolara na wtorkowym zamknięciu.

Prezes spółki John Chambers powiedział we wtorek, że perspektywy wzrostu w sektorze technologicznym są nadal niepewne, ale Cisco zamierza zwiększyć swoje udziały w rynku i dokonać kilku przejęć.

Do godziny 14.27 czasu warszawskiego marcowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 17,5 punktu do 1690 punktów, a na Standard & Poor's 500 zyskały 2,2 punktu rosnąc do 1.165,6 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W USA mogą wzrosnąć akcje spółek technologicznych