W USA producenci chipów przewodzą wzrostom

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 04-12-2001, 20:00

We wtorek indeksy w USA poruszają się nieznacznie nad kreską. Sesja przebiega w sennej atmosferze, a jej gwiazdą jest Enron, którego kursy zyskuje ponad 100 procent. Bardzo mocne są też papiery przewodników, które powinny w pierwszym rzędzie skorzystać na oznakach ożywienia gospodarczego. Rośnie wycena General Electric i Cisco Systems.

Enron, który od niedzieli ma status bankruta, zwyżkuje, bo gigant z Houston znalazł 1,5 mld USD na dalszą działalność. W poniedziałek cena dystrybutora energii skoczyła o 54 procent.

Zdaniem analityków UBS Warburg zamówienia na chipy osiągnęły już dno. Potwierdzają to wcześniejsze dane o wzroście sprzedaży półprzewodników. Reakcją papierów z branży jest wzrost kursów Applied Materials, KLA-Tencor, Novellusa i Micron Technology po 4-6 proc. Ostatnia z tych spółek już wkrótce może stać się światowym liderem na rynku chipów. Warunkiem jest udane przejęcie koreańskiej spółki Hynix.

Nieznacznie rośnie wycena Cisco. John Chambers, szef zajmującej się infrastrukturą sieciową spółki, oznajmił, że zamówienia w listopadzie potwierdziły wcześniejsze szacunki.

Rośnie także cena akcji General Electric. Analitycy Lehman Brothers uspokoili inwestorów, że wyniki koncernu z działalności energetycznej są niezagrożone.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA producenci chipów przewodzą wzrostom