W USA symboliczne zwyżki

ONO
opublikowano: 27-12-2008, 09:00

W piątek amerykańscy inwestorzy woleli kontynuować świętowanie niż handlować na Wall Street. Na NYSE właściciela zmieniło pół miliarda akcji wobec tegorocznej średniej równej 1,5 mld. Główne indeksy nieznacznie wzrosły.

Na rynek nie trafiły nowe dane makro, ani wyniki spółek. Lepiej od pozostałych zachowywały się papiery firm energetycznych i surowcowych (efekt poprawy notowań surowców). Na rynku wyróżniał się General Motors (+13,5 proc.). Rezerwa Federalna zaakceptowała wniosek GMAC, finansowej gałęzi koncernu, by przekształcić się w bank. Teraz GMAC uzyska dostęp do wsparcia dla sektora bankowego ze strony władz publicznych.

Gorzej od rynku zachowywali się detaliści. Firma SpendingPulse podała, że w święta Amerykanie wydali o 4 proc. mniej niż przed rokiem. Tradycyjny okres żniw dla sieci handlowych okazał się najsłabszy w dekadzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane