W USA wzrosty indeksów

opublikowano: 24-10-2016, 22:26

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą wzrostów.

Początek tygodnia przebiegł pod znakiem fuzji. Przejęcia ogłosiły między innymi Rockwel Collins Inc. i TD Ameritrade Holding Corp. Podczas sesji drożały mocno również akcje T-Mobile US po tym jak spółka podała lepsze od oczekiwań wyniki.

W centrum uwagi inwestorów w kolejnych dniach znajdą się publikacje wyników finansowych. Ponad dwie trzecie spółek z indeksu S&P 500 zaprezentuje je właśnie w tym tygodniu, będą to między innymi takie giganty jak Apple czy Boeing. Osiemdziesiąt procent spółek, które już mają to za sobą pozytywnie zaskoczyło rynek lepszymi od oczekiwań rezultatami.

- To fuzjowy poniedziałek. Mamy w tym momencie globalną kumulację, a transakcje w USA napędzają wzrosty indeksów. To podkreśla apetyt firm i rynku na nie – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Yousef Abbasi z JonesTrading Institutional Services LLC.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień wzrostem o 0,43 proc., Standard&Poor's zyskiwał 0,47 proc. zaś Nasdaq 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy