Czytasz dzięki

Wakacyjne staże w stu firmach

opublikowano: 06-05-2018, 22:00

Po raz 15 pracodawcy przygotowują płatne praktyki. Dla wielu osób to szansa na stałe zatrudnienie.

Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji Programu Kariera, organizowanego przez Polską Radę Biznesu (PRB) dla studentów i absolwentów szkół wyższych. Czeka na nich ponad 100 płatnych, wakacyjnych staży w prawie 30 polskich firmach. Rejestracja zainteresowanych potrwa do końca maja. PRB już po raz 15 przeprowadza tę akcję. Jej celem jest pomoc młodym ludziom w zdobywaniu doświadczeń i znalezieniu pracy w branży zgodnej z wykształceniem, a pracodawcom — w pozyskaniu poszukiwanych kandydatów, zwłaszcza na specjalistyczne stanowiska. Oferowane w programie praktyki każdego roku są poddawane ocenie uczestników.

— U nas żaden stażysta nie parzy kawy. Praktyki uczą i pozwalają poznać działanie firmy i odnaleźć w niej swoje miejsce — podkreśla Marian Owerko, przewodniczący rady nadzorczej firmy Bakalland i wiceprezes Polskiej Rady Biznesu. Według PRB, pracodawcy coraz mocniej stawiają na perspektywicznych stażystów i chętniej proponują im przyjęcie do stałej pracy po ukończeniu praktyk. W ubiegłorocznej edycji Programu Kariera ofertę zatrudnienia otrzymało ponad 30 proc. uczestników. W tym roku wśród oferowanych praktyk są propozycje m.in. dla słuchaczy kierunków związanych z ekonomią i finansami, naukami ścisłymi, humanistycznymi i społecznymi. Nie zabraknie też miejsc dla inżynierów. Staże Programu Kariera odbywają się w wakacje i trwają od jednego do trzech miesięcy. Wszystkie są płatne. Firmy oferują miesięczne wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2,5 tys. zł. Część pracodawców pomaga w znalezieniu miejsca zamieszkania na czas praktyk. Do udziału w programie mogą zgłaszać się studenci III, IV i V roku oraz absolwenci do 30 roku życia.

Organizatorzy programu nie preferują żadnego typu uczelni czy kierunku studiów. To pracodawcy określają, jakie są pożądane kompetencje i wykształcenie kierunkowe stażystów.

— Wiele osób boi się, że ma za niskie kompetencje, lub że ich kierunek kształcenia nie pasuje do oczekiwań rynku. Tymczasem dobry staż pozwala w bezpiecznej atmosferze odkryć własne umiejętności i zweryfikować wyobrażenia o danej pracy. To bardzo cenne doświadczenie — twierdzi dr Małgorzata Durska, dyrektor PRB i wykładowczyni akademicka. Zainteresowani udziałem w programie muszą wejść na stronę programkariera.pl, wybrać tam ofertę stażu i rozwiązać zadanie „case study” lub przygotować list motywacyjny. Pracodawcy już zaczynają prowadzić rozmowy z kandydatami. Informacje o zakwalifikowaniu wybranych osób prześlą im do 30 czerwca. Wśród firm szykujących tegoroczne staże są m.in. Adamed, Bakalland, CAG, Cenatorium, DOZ, Emlab, Erbud, Greenberg Traurig Grzesiak, Hestia, Intercars, Legia, OEX, Polpharma, Rothschild Polska, Ruch i TVN. © Ⓟ

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu