Wal-Mart chce zatrudnić 60 tys. sezonowych pracowników

opublikowano: 17-09-2015, 19:26

Wal-Mart Stores, największy na świecie właściciel supermarketów już szykuje się do sezonu świątecznego. Jak odnosi Reuters, amerykański gigant planuje zatrudnić na ten okres co najmniej 60 tys. pracowników tymczasowych do swoich sklepów w USA. To wartość porównywalna z ubiegłoroczną.

Firma zamierza płacić nowozatrudnionym tymczasowym pracownikom stawkę rzędu co najmniej 9 USD na godzinę, co ma na celu poprawę jakości obsługi w swoich 4588 marketach w Stanach Zjednoczonych.

W lutym bieżącego roku, Wal-Mart zapowiedział podniesienie wyjściowej stawki godzinowej do 9 USD co oznacza 24-proc. wzrost w stosunku do obowiązującej w USA płacy minimalnej, którą otrzymuje część pracowników. Według szacunków spółki podwyżka będzie ją kosztować 1 mld USD i dotyczyć będzie około 40 proc. zatrudnionych. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wal-Mart chce zatrudnić 60 tys. sezonowych pracowników