Walka o ojca Rydzyka

DI, PAP
opublikowano: 23-03-2012, 07:08

Wyścig o sympatię o. Tadeusza Rydzyka nabiera tempa. PiS planuje ogólnopolską demonstrację w obronie TV Trwam. Ale tego samego dnia chce ją również zorganizować Solidarna Polska – informuje "Rzeczpospolita".

Już we wtorek "Rz" informowała, że na 21 kwietnia PiS planuje największą manifestację w stolicy od lat. Politycy PiS liczą na udział nawet 100 tys. osób.

Ale jak ustaliła gazeta, w tym samym terminie protest w Warszawie zarejestrowała już SP. "Sprawdzaliśmy, to jedyne zgłoszenie na ten dzień w ratuszu. Według znowelizowanego prawa o zgromadzeniach trudno będzie tego samego dnia w tym samym miejscu uzyskać zgodę innej organizacji" – mówi rzecznik SP Patryk Jaki.

Według PiS manifestacja w obronie mediów o. Rydzyka jest ich pomysłem, a akcja SP to plagiat. Poseł PiS Andrzej Jaworski wskazuje na wtorkowy komunikat na stronie Radia Maryja, w którym grupa posłów zaprasza 21 kwietnia na demonstrację. Politycy PiS argumentują, że nie pojawiłby się bez zgody o. Rydzyka.

"Już w sobotę na antenie radia Zbigniew Ziobro i Beata Kempa informowali o naszej manifestacji i zapraszali do udziału w niej. Bez zgody dyrektora radia byłoby to niemożliwe" - ripostuje rzecznik SP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane