Walka o równouprawnienie inwestorów w USA

Grupa inwestorów zwróciła się do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (SEC) z prośbą o zapewnienie pełnych praw inwestycyjnych dla par homoseksualnych.

W liście z 4 września ponad 50 osób w ramach kampanii znanej jako StartupEquality.org wzywa SEC do przyjęcia dla par gejowskich takich samych rozwiązań jak w przypadku osób w tradycyjnych związkach odnośnie do inwestowania w trybie oferty niepublicznej oraz nabywania start-upów.

Zastrzeżenia budzi bowiem zasada SEC, która określa, kto jest uprawniony do brania udziału w prywatnych ofertach sprzedaży akcji przez spółki. Mówi ona o „akredytowanych inwestorach”, którzy spełniają warunek odpowiednich dochodów lub majątku netto.

Zgodnie z tym rozwiązaniem, jedynie tradycyjni małżonkowie mogą łączyć swoje dochody, by sprostać definicji „akredytowanych inwestorów”. StartupEquality.org domaga się od SEC, by ta szerzej zdefiniowała termin „małżonek”, by obejmował partnera życiowego, wyznaczonego beneficjenta, bez względu na płeć i orientację seksualną.

Przypomina, że w czerwcu Sąd Najwyższy USA w ramach przełomowej decyzji obalił federalne prawo odmawiające prawnych korzyści małżeństwom gejów i lesbijek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Walka o równouprawnienie inwestorów w USA