Walka o ruch

DI
opublikowano: 19-03-2010, 00:00

Maciej Wewiór, rzecznik MSP: Prowadzimy swoje postępowanie w sprawie sprzedaży Ruchu. Nasz proces toczy się niezależnie. Czekamy na oferty. Wezwanie ogłoszone przez Mennicę nic w tej kwestii nie zmienia. Decyzję w sprawie tego wezwania podejmiemy, gdy zobaczymy, jakie jest zainteresowaniem Ruchem. Nie jest rozważany scenariusz wydzielenia nieruchomości i sprzedaży części spółki.

Ostatnio zarząd Ruchu negatywnie ocenił cenę oferowaną przez Mennicę w wezwaniu (8,30 zł wobec 8,80 zł na wczorajszej sesji). Zbigniew Jakubas, główny akcjonariusz Mennicy, stwierdził na łamach "Pulsu Biznesu", że skoro zdaniem zarządu nieruchomości są więcej warte, firma jest gotowa ogłosić wezwanie tylko na sieć sprzedaży Ruchu. — Uważam, że Ruch to krew, pot i łzy przez najbliższe trzy lata, aż zacznie przynosić zyski – powiedział inwestor.

MSP czeka na oferty do 24 marca, wezwanie Mennicy na akcje Ruchu trwa od wczoraj i zakończy się 1 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu