Wall Street bije rekord

MWIE, Bloomberg, Money.cnn.com
opublikowano: 21-12-2010, 16:10

Amerykańskie spółki zyskiwały na otwarciu, idąc w ślad za przedsiębiorstwami z innych części globu.

Po blisko pół godziny handlu S&P 500 i Nasdaq rosną o ponad 1/3 proc., a jedynie nieco mniej zyskuje Dow Jones. Po trzech tygodniach wzrostów indeks S&P 500 notuje dzisiaj kolejne dwuletnie maksimum.

Pod nieobecność ważniejszych danych makro z USA główne indeksy giełdy nowojorskiej podążają w tym samym kierunku, co wskaźniki z innych centrów finansowych. W Azji do zakupów zachęcał spadek napięcia pomiędzy państwami koreańskimi, a nastroje na rynkach europejskich poprawiły wypowiedzi wicepremiera Chin na forum ekonomicznym w Pekinie. Wang Qishan powiedział że kraj podjął „konkretne działania”, aby przeciwdziałać kryzysowi w Europie oraz zapewnił o wsparciu Państwa Środka dla MFW.

- Inwestorzy nieco bardziej przychylnie spoglądają na akcje. Na rynku widać pewną przewagę byczego nastawienia, a to z pewnością jest związane z danymi gospodarczymi, które ostatnio napływały na rynek – komentował Michael Koskuba, starszy zarządzający Victory Capital Management.

Na otwarciu uwagę zwraca dobre zachowanie Adobe Systems. Producent oprogramowania do tworzenia grafiki komputerowej podał prognozy na bieżący rok przewyższające oszacowania analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg, Money.cnn.com

Polecane