Wall Street coraz niżej

opublikowano: 20-11-2018, 22:08

Trwa fatalna passa amerykańskich parkietów. Druga w tym tygodniu sesja przyniosła kolejne spadki indeksów i pogłębianie lokalnych dołków.

Kontynuowana była wyprzedaż udziałów spółek technologicznych na co nałożyła się przecena koncernów energetyczno-paliwowych, które w dół ciągnęła taniejąca ropa naftowa. Inwestorzy pozbywali się akcji również z powodu słabych raportów kwartalnych, które wzbudziły obawy o zyski największych amerykańskich firm. We wtorek pesymizm szczególnie widoczny był w segmencie spółek zajmujących się sprzedażą detaliczną. Rynek boi się, że m.in. wyższe pensje i obniżki cen zaszkodzą marżom.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

We wtorkowym kalendarium jedynym liczącym się odczytem z obszaru makro był ten dotyczący rynku budowlanego. Spadła, mocniej niż oczekiwali analitycy liczba pozwoleń na budowę, za to pozytywnie zaskoczył wzrost liczby rozpoczętych budów domów.

Coraz głębiej w rynek niedźwiedzia schodzą papiery Apple. To pokłosie ryzyka związanego z oczekiwanym słabnięciem popytu na iPhone’y. Do tego bank inwestycyjny Goldman Sachs po raz drugi w ciągu tygodnia obniżył cenę docelową akcji „jabłuszka”. Kurs akcji zeszedł już do poziomów z początku maja.

Najniżej od ponad siedmiu miesięcy spadł już główny indeks rynku technologicznego. Od historycznego szczytu z końca sierpnia Nasdaq Composite przeceniony został już o około 15 proc.

Na zakończeniu sesji indeks Dow Jones IA tracił 2,21 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 1,82 proc. W obu przypadkach spadły w obszar ujemnej zmiany w tym roku. Z kolei technologiczny Nasadaq spadał o 1,70 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy