Wall Street coraz wyżej

opublikowano: 02-07-2014, 22:09

Dosyć nerwowy przebieg miała środowa sesja na amerykańskich giełdach. Indeksy przez cały dzień poddawały się wahaniom, starając się jednak pozostać w zielonej strefie. Choć w trakcie sesji trwało swoiste przeciąganie liny, zakończyła się ona kolejnym zwycięstwem obozy byków i nowymi rekordami.

Indeks DJ IA rósł na finiszu o 0,12 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,07 proc. zaś technologiczny Nasdaq zakończył dzień symboliczną przeceną o 0,02 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Wahanie graczy wywołane było wyczekiwanie na oficjalne rządowe dane o sytuacji na rynku pracy, których publikacja, ze względu na Święto Niepodległości, została przesunięta z piątku na czwartek.

W środę poznaliśmy ich przedsmak. Zgodnie z raportem firmy Automatic Data Processing, w czerwcu prywatny sektor gospodarki USA zatrudnił 281 tys. ludzi. To znacznie więcej niż oczekiwali analitycy, spodziewający wyniku na poziomie 210 tys.

Za to słabsze od prognoz okazały się odczyty dotyczące zamówień w przemyśle i na dobra trwałego użytku. W obu przypadkach ich spadki przekroczyły projekcje.

Spośród notowanych spółek warto wspomnieć o Bank of America. Kurs akcji zyskiwał chwilami ponad 2,5 proc. To zasługa podwyższenia rekomendacji dla walorów instytucji przez analityków Deutsche Banku. Zalecają oni kupno akcji, wobec wcześniejszego „trzymania”.

Inwestorzy pozbywali się udziałów GoPro. Przecena sięgała nawet ponad 11 proc. Do realizacji zysków skusiła ich wtorkowa zwyżka notowań o 20 proc. i podwojenie w tydzień ceny z oferty IPO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street coraz wyżej