Wall Street czeka na EBC

Dow Jones rósł na zamknięciu o niespełna 0,1 proc. S&P500 tracił 0,1 proc. Nasdaq spadał o prawie 0,2 proc.

Amerykańscy inwestorzy czekają na wynik czwartkowego posiedzenia EBC. Po doniesieniach Bloomberga, że Mario Draghi ogłosi „nieograniczone” zakupy obligacji państw eurolandu, euro umocniło się wobec dolara, a ceny akcji poszły w górę. Dość szybko pojawiły się jednak studzące entuzjazm doniesienia o sprzeciwie Niemiec wobec tak daleko idącym działaniom EBC. W związku z niepewnością co do sytuacji w Europie, inwestorzy niezbyt chętnie kupowali akcje. Dodatkowo rozczarował FedEx, który obniżył prognozę kwartalnego zysku. Z racji skali działalności spółka jest uważana za barometr koniunktury.

Na zamknięciu spadała wartość indeksów 6 z 10 głównych segmentów S&P500. Najmocniej taniały akcje spółek świadczących usługi telekomunikacyjne (-0,4 proc.). We wtorek ten segment rósł najmocniej. Największym popytem cieszyły się akcje spółek materiałowych (0,4 proc.), które dzień wcześniej najmocniej taniały. Wśród spółek z S&P500 i Nasdaq Composite ok. 55 proc. kończyło dzień spadkiem kursu. Z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones większość drożała. Najmocniej koncern aluminiowy Alcoa, Boeing i Walt Disney Co. Ten ostatni zanotował w trakcie sesji najwyższy kurs w historii.

Wśród innych znanych firm, akcje wspomnianego FedEx staniały najmocniej od ponad 30 sesji. Zdrożał tymczasem wyraźnie Facebook, którego prezes, Mark Zuckerberg, zapowiedział, że nie sprzeda akcji spółki przez co najmniej rok. We wtorek kurs Facebooka spadł do historycznego minimum 17,55 USD. W maju w IPO sprzedawano akcje spółki po 38 USD. Akcje Apple staniały mocniej niż rynek po tym, jak hakerzy pochwalili się wykradzeniem 12 mln numerów identyfikacyjnych urządzeń spółki. Mieli to zrobić z komputera agenta FBI. Apple twierdzi, że FBI nie otrzymało od niego tych numerów, a FBI podało, że to nie z laptopa pracownika Biura wykradziono numery.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street czeka na EBC