Czytasz dzięki

Wall Street dźwiga się z korekty

Handel na giełdzie nowojorskiej rozpoczął się od wyraźnych zwyżek, po tym jak pojawiły się szanse na osiągnięcie kompromisu w sprawie limitu zadłużenia USA.

W pierwszej godzinie handlu za oceanem bezapelacyjnie przeważają kupujący. S&P500 zyskuje 1,3 proc. Dow Jones rośnie o 1,2 proc., a Nasdaq utrzymuje się na 1,5 proc. plusie. Wydarzeniem dnia będzie spotkanie Baracka Obamy z liderami frakcji republikańskiej. Inwestorzy liczą na tymczasowe rozwiązanie, usuwające ryzyko niewypłacalności USA.

- Po wyjątkowo nieudanym początku tygodnia rynek z ulgą wita wiadomości o możliwym porozumieniu wokół limitu zadłużenia – komentował Andreas Nigg, szef strategii rynków akcji oraz surowcowych w towarzystwie Vontobel Asset Management.

We wzmożonych zakupach inwestorom nie przeszkadzają słabe dane z rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w wzrosła w ostatnim tygodniu do 374 tys., wobec oczekiwań sięgających 310 tys., co częściowo było związane z blokadą rządu federalnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane