Wall Street na mocnym plusie

opublikowano: 11-12-2017, 22:01
aktualizacja: 11-12-2017, 22:02

Poniedziałkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień wzrostem o 0,23 proc., Standard & Poor’s zwyżkował o 0,32 proc. zaś Nasdaq o 0,51 proc.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg

Inwestorzy przygotowują się na serię kluczowych spotkań banków centralnych, które mają się odbyć w tym tygodniu. Dolar rozpoczął tydzień od spadków, podobnie jak amerykańskie obligacje skarbowe.

Większość dużych spółek zyskiwała na wartości, na czele ze spółkami z sektora technologicznego i medialnymi. Jeszcze przed rozpoczęciem sesji kontrakty futures na indeksy z Wall Street przez chwilę notowały spadki w związku z wybuchem, który wstrząsnął Manhattanem, a który władze uznały za atak terrorystyczny. Ropa zdrożała do blisko 58 USD za baryłkę podczas gdy złoto osłabiało się.

W centrum uwagi znajduje się polityka monetarna. Oczekuje się, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe podczas środowego posiedzenia, a w czwartek Europejski Bank Centralny ujawni plany ograniczania programu skupu aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane