Wall Street na plusie po zmiennej sesji

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 06-07-2010, 22:36

Mimo dobrego początku akcje notowane na  giełdzie nowojorskiej zakończyły wtorkową sesję na skromnych plusach. Dzięki minimalnej zwyżce Dow Jonesowi udało się zakończyć serię 7 spadkowych dni.

Wtorkowe notowania przyniosły znaczną zmienność. Po pierwszej godzinie handlu S&P 500 był na 1,9 – proc. plusie., jednak optymizm wyparował gdy po raz kolejny rozczarowały dane makro. Indeks ISM dla sektora usług spadł w czerwcu z poziomu 55,4 do 53,8 pkt., podczas gdy oczekiwano zaledwie 0,4 – punktowego pogorszenia wskaźnika.

W następnych godzinach indeksy systematycznie osuwały się coraz niżej, by przejściowo nawet zejść pod kreskę. Ostatecznie Dow i S&P 500 zyskały nieco ponad pół proc., a NASDAQ zwyżkował o symboliczne 0,1 proc.

„Najbliższy cykl koniunkturalny będzie się charakteryzował obniżonym tempem wzrostu. Konsumenci są w pułapce wysokiego zadłużenia, co nie pozwala im na odważniejsze zakupy” – komentował bezsilność byków Randy Batman z Huntington Asset Management.

Trwająca od drugiej połowy kwietnia wyprzedaży sprowadziła wyceny papierów do atrakcyjnych poziomów. Spółki należące do indeksu S&P 500 są obecnie notowane na poziomie 12,5-krotności zysków na akcję prognozowanych na br. To oznacza, że wyceny są najniższe od marca zeszłego roku, gdy rozpoczęła się 80-proc. zwyżka indeksów.

Również tempo, w jakim analitycy podwyższają prognozy zysków spółek skupionych w S&P 500 jest rekordowe w ostatnich kilku latach. Obecnie szacuje się, że w bieżącym roku zysk netto powinien skoczyć aż o 34 proc. r/r. Jeszcze na koniec pierwszego kwartału spodziewano się zaledwie 27-proc. dynamiki.

General Electric zamknęło sesję na 0,2 – proc. plusie po tym, jak konglomerat poinformował o zdobyciu kontraktu o wartości 300 mln USD. Wzmożone zainteresowanie towarzyszyło akcjom Par Pharmaceutical. Administracja kontroli leków dopuściła do użytku jeden z produktów firmy.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy