Wall Street na zielono

opublikowano: 27-09-2016, 22:07

Wtorkowa sesja giełdowa za Oceanem zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Indeksy rosły między innymi za sprawą indeksu nastrojów amerykańskich konsumentów opublikowanego przez Conference Board, który we wrześniu wskazał najwyższą wartość od 2007 r.

Jako powód wtorkowych wzrostów wskazywano również wynik pierwszej debaty prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, którą zdaniem międzynarodowych obserwatorów wygrała sekretarz stanu Hillary Clinton, kandydująca z ramienia Demokratów. Wcześniej Citigroup ostrzegał, że wygrana Republikanów w listopadowych wyborach mogłaby przełożyć się na wyprzedaż na rynku akcji, oraz złota i wstrząsnąć rynkami walutowymi.

- Mamy perspektywę przegranej debaty przez Trumpa oraz dobre dane o nastrojach konsumenckich. Jeśli ostatnie wydarzenia związane z Deutsche Bank zejdą na drugi plan, rynki będą mogły się skupić na wyborach i danych – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Dennis Debusschere, dyrektor zarządzający oraz strateg w Evercore ISI.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
ARC

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,74 proc., Standard & Poor's 500 zyskiwał 0,64 proc. zaś technologiczny Nasdaq rósł o 0,92 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane