Wall Street na zielono

opublikowano: 20-11-2017, 22:01

Poniedziałkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień wzrostem o 0,32  proc., indeks Standard & Poor’s zwyżkował o 0,13 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 0,12 proc.

Byk z Wall Street
Zobacz więcej

Byk z Wall Street Bloomberg

Dolar umacniał się a akcje drożały, co przełożyło się na największą od dwóch miesięcy przecenę złota. Kongres zrobił przerwę w obradach o podatkach w związku ze świętami.

Na początku świątecznego tygodnia informacja, że szefowa Fed Janet Yellen zaoferowała swoją rezygnację nieszczególnie poruszyła inwestorów akcyjnych. S&P 500 po dwóch spadkowych tygodniach zakończył bowiem dzień na plusie.

- W bardzo bliskim terminie akcje będą wrażliwe na wydarzenia związane ze strategiami podatkowymi, a także potencjalnie przesunięcie reformy podatkowej. Jednak jakiekolwiek osłabienia będą miały ograniczony zakres zarówno w kontekście czasu i ceny – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Bruce Bittles, główny strateg inwestycyjny Baird.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy